Rewitalizacja pochwy

W ofercie NOVA CLINIC kolejnym zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej i funkcjonalnej jest zabieg rewitalizacji pochwy.
Dedykowany jest on dwóm grupom pacjentek : tym młodszym które odczuwają skutki niedawno przebytego porodu bądź długotrwałej antykoncepcji hormonalnej oraz tym starszym w okresie przed i pomenopauzalnym którym doskwiera suchość śluzówki pochwy i jej podatność na urazy. Niedobór estrogenów (żeńskich hormonów płciowych ) z którymi borykają się kobiety w różnych etapach życia przejawia się w postaci bolesnego współżycia, zmniejszonej elastyczności, nawilżenia i napięcia ścian pochwy, większej podatności na infekcje intymne. Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie jakości życia seksualnego.

W pierwszej kolejności Paniom z obu grup ryzyka proponujemy bezbolesny i nieinwazyjny zabieg SonoCare wykorzystujący technologię ultradźwięków o mocy 1 ,3 i 10 MHz .
Zabieg należy wykonać w serii minimum 3 cykli ( optymalnie czterech ) w miesięcznych odstępach czasu.
W konsekwencji zastosowanego leczenia uzyskujemy: zwiększenia przepływu krwi przez rozszerzone naczynia krwionośne, wzrost produkcji kolagenu i przebudowę elastyny – następuje poprawa napięcia i nawilżenia śluzówki pochwy, poprawa jej sprężystości. Czas zabiegu wynosi około 15 minut, zabieg jest bezbolesny – nie wymaga znieczulenia, jedynym dyskomfortem podczas jego trwania może być ciepło które pacjentka odczuwa a które może się utrzymywać jeszcze przez 3 godziny. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji – możliwe jest podjęcie współżycia już w kilka godzin po jego przeprowadzeniu. Zaleca się jednorazowe powtórzenie zabiegu po upływie roku .

Inną opcją leczenia tzw. zespołu rozluźnienia pochwy a także suchości i atrofii śluzówki pochwy jest zabieg z wykorzystywaniem technologii radiofrekwencji ( zakres 3-10 MHz) na którym bazuje urządzenie marki Loktal. Zabieg trwa około 30 minut i wymaga znieczulenia specjalnym kremem . Optymalne efekty uzyskuje się po przeprowadzeniu 2 – 3 zabiegów, w miesięcznych odstępach czasu. Zabieg wykonywany jest urządzeniem Megapulse HF Fraxx i elektrodą frakcyjną. Dzięki niemu lekarz ma pewność, że zabieg przebiega prawidłowo, a impulsy elektryczne przedostały się na odpowiednią głębokość tkanek. W efekcie zastosowanego leczenia uzyskujemy rewitalizację ścian pochwy czyli zwiększenie napięcia, elastyczności i odpowiedniego nawilżenia śluzówki, zmniejszenie światła pochwy i subiektywne odczucie obkurczenia jej ścian.

rewitalizacja pochwy Nova Clinic Leszno