Sposoby na podwójny podbródek

Jak się pozbyć podwójnego podbródka?

To pytanie zadają sobie pacjenci w coraz młodszym wieku, zwłaszcza, że jedną z przyczyn tej przypadłości jest utrata jędrności skóry wskutek częstego opuszczania głowy przy korzystaniu ze smartfona. Istnieją jednak liczne sposoby na podwójny podbródek, które doskonale pokazują, jak pomocne w dbaniu o wygląd są innowacyjne technologie w medycynie estetycznej.

Najczęstszą przyczyną podwójnego podbródka jest po prostu nadmiar tkanki tłuszczowej. Przypadłość ta pogłębia się też wraz z wiekiem w wyniku utraty jędrności skóry. Przyspieszają ją też uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, niewłaściwe odżywianie czy nieodpowiednia postawa, jak choćby podczas korzystania z telefonu oraz snu. Co więc zrobić, gdy profilaktyka zawiodła?

Jakie zabiegi na podwójny podbródek?

Walka z podwójnym podbródkiem bywa trudna, ponieważ wymaga niekiedy też wyeliminowania niezdrowych nawyków. Niezależnie od przyczyn, pomocne są w niej zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które przywracają młody wygląd dolnej części twarzy i szyi. Jak mówi dr n. med. Marek Rodzeń z Nova Clinic Leszno, w jego klinice jest możliwość wykorzystania co najmniej czterech sposobów do redukcji drugiego podbródka.
–  Pierwsze, to przede wszystkim odessanie nadmiaru ilości tkanki tłuszczowej za pomocą lasera i strzykawki. Drugie, ujędrnienie skóry za pomocą samego lasera. Trzecie, jeżeli ilość tkanki tłuszczowej jest niewielka, możemy za pomocą specjalnego tropokolagenu zredukować ilość nadmiaru tkanki tłuszczowej w podbródku. I czwarta, założenie nici, które pozwolą zredukować zwisający podbródek, nadać elastyczność i jędrność tej okolicy skóry – wylicza dr n. med. Marek Rodzeń.
Ilość wykonanych zabiegów w serii zależy jak zwykle od stopnia zaawansowania problemu. Niekiedy, aby zredukować podwójny podbródek, należy zdecydować się na terapie łączone. – Oczywiście możemy uzupełniać i łączyć niektóre z metod razem – dodaje lekarz.