Labioplastyka

Czym jest LABIOPLASTYKA ?

W największym skrócie jest to chirurgiczna korekta kształtu warg sromowych mniejszych ( jedno – lub obustronna ). Jest to zabieg cieszący się rosnącym zainteresowaniem wśród kobiet w różnym wieku, jednakże najczęściej wykonywany jest u Pań w przedziale 21 – 50 lat . Wskazania do plastyki okolic intymnych można ogólnie podzielić na :

wrodzone – o wielkości warg lub ich asymetrii decydują czynniki genetyczne i hormonalne

oraz na:

nabyte np . wynikające z przebytych porodów czy zabiegów okolicy pochwy czy krocza.

Zbyt duże lub asymetryczne wargi mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu np. powodując podrażnienia i mikrourazy przy noszeniu ściśle przylegającej lub koronkowej bielizny, co w następstwie wpływa na częstsze infekcje okolic intymnych .

Ponadto, zaburzony kształt warg może powodować dyskomfort podczas uprawiania niektórych rodzajów sportów (jazda na rowerze, jazda konna).
Nie można pominąć faktu, że znaczna część kobiet z przerostem warg sromowych ma problem z samoakceptacją i pewnością siebie w intymnej relacji. Ma to przełożenie na różnego rodzaju zahamowania, ograniczenia i poczucie wstydu podczas seksualnych zbliżeń. Decyzja o poddaniu się operacja plastycznej okolicy intymnej może więc pozytywnie wpłynąć nie tylko na fizyczną ale również emocjonalną strefę życia kobiety.

Co należy wiedzieć przed operacją?

Niezbędna jest kwalifikacja przez lekarza, specjalistę Ginekologii i Położnictwa. W zależności od chorób współistniejących lekarz może zalecić wykonanie badań laboratoryjnych: morfologii , elektrolitów układu krzepnięcia czy wykładników stanu zapalnego. Możliwe, że lekarz skoryguje przyjmowania niektórych leków (np. aspiryny, suplementów diety).
W Nova Clinic zabieg ten wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń Wavetronic 6000 Touch i Megapulse HF Fraxx. W odróżnieniu od klasycznej plastyki tradycyjnym „zimnym” skalpelem lekarz używa noża radiochirurgicznego, który gwarantuje precyzyjne cięcie przy małym stopniu przegrzania okolicznych tkanek. Podczas zabiegu pacjentka leży na fotelu ginekologicznym a sam zabieg przeprowadzony w sterylnych warunkach trwa około 2 godzin. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym .
Po zabiegu pozostawia się cienkie szwy, które należy usunąć na wizycie kontrolnej po tygodniu. Obrzęk warg może się utrzymywać przez około tydzień. Ostatecznie ślady przeprowadzonego zabiegu są minimalne i pozostają tylko w linii cięcia. Okres pełnej rekonwalescencji trwa 4-6 tyg. i w tym czasie powinno się wystrzegać dużej aktywności fizycznej, stosunków seksualnych, należy również dbać o właściwą higienę oraz nosić bieliznę z „oddychającego” dobrego gatunkowo materiału.

Labioplastyka Nova clinic Leszno