Blog
LASER CO2 - ZABIEG WYKONYWANY PRZEZ LEKARZA
Laser frakcyjny CO2
Laser frakcyjny CO2 to najbardziej efektywne i najbardziej wszechstronne urządzenie laserowe stosowane w medycynie estetycznej i dermatochirurgii, oferujące niezwykle szeroki zakres zastosowań.
Zastosowanie:
- blizny
- blizny potrądzikowe
- zmiany skórne
- rozszerzone pory
- zmarszczki
- rozstępy
- przebarwienia
- usuwanie zmian skórnych
Za pomocą końcówki frakcyjnej na powierzchni skóry tworzone są tysiące kolumn mikrouszkodzeń pomiędzy którymi znajduje się zdrowa tkanka. W procesie gojenia następuje wygładzenie i napięcie skóry, poprawa jej kolorytu, a pozostała nienaruszona tkanka wspomaga proces regeneracji oraz przyśpiesza czas rekonwalescencji po zabiegu.
Przy pomocy końcówki chirurgicznej lekarz jest w stanie odparować zmianę skórną przy zachowaniu w sposób kontrolowany, dzięki czemu ryzyko pozostawienia blizny jest minimalne a ze względu na efekt termiczny działania wiązki laserowej nie występuje krwawienie.
CENNIK
zabieg na twarz 1100 zł
zabieg na szyję 650 zł
zabieg na dekolt 850 zł
zabieg na twarz, szyja, dekolt 2200 zł
Usuwanie zmian skórnych:
- pojedyncza brodawka,
włókniak (za pierwszą zmianę) 200 zł,
- kolejne zmiany 2-10 szt. 400 zł
- kolejne zmiany powyżej 10-30 szt. - 800 zł
- kępki żółte 1 okolica 350 zł
Laserowe frakcyjne leczenie blizn, rozstępów*
- blizna do 3 cm 300 zł
- blizna 5 cm 350 zł
- blizna 10 cm 400 zł
- blizna powyżej 10 cm 450 zł
*koniecznych jest kilka zabiegów na jeden obszar
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Jak działa laser CO2?
Laser CO2 wydziela falę świetlną o długości 10600nm jest to światło z zakresu dalekiej podczerwieni. Światło to jest absorbowane przez wodę zawartą w tkankach. Podgrzewa ją i w bardzo szybkim tempie i odparowuje. Laser w trybie frakcyjnym tworzy od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy mikrouszkodzeń w tkance, zostawiając jednocześnie pomiędzy nimi tkankę zdrową. Dzięki zdrowej tkance uszkodzenia zaczynają się goić następuje gwałtowny przyrost kolagenu i w konsekwencji odbudowa “nowej” zdrowszej skóry.
Czy usuwa blizny? Jeśli tak to jakie? (potrądzikowe, po wypadkach)?
Laser CO2 jest uważany za złoty standard w redukcji blizn, jest wykorzystywany do redukcji blizn potrądzikowych, poparzeniowych, powypadkowych czy pooperacyjnych (np. po cesarkim cięciu). Może być wykorzystywany zarówno w przypadku blizn świeżych jak i wyblakłych wieloletnich. Laser ten może być także wykorzystywany do redukcji blizn przerostowych i keloidów jednakże tu aby mieć pewność skuteczności zabiegu najlepiej połączyć go z laserem aleksandrytowym (w celu zamknięcia struktury naczyniowej)
Czy usuwa zmarszczki?
Usuwa płytkie zmarszczki, pozostałe wyraźnie zredukuje.
Czy usuwa głębokie zmarszczki u pacjentów w wieku około 60 lat?
W przypadku pacjentów powyżej 60 roku życia znacznie poprawi kondycje skóry, wypłyci też zmarszczki, lecz pełne ich usunięcie wymaga już użycia “wypełniaczy”
Czy usuwa rozstępy?
Całkowicie usunąć rozstępu się nie da, to co możemy osiągniąć to zbliżenie go kolorem do reszty zdrowej skóry, wyrównanie, i poprawa jego jakości. Pracować możemy na rozstępach zarówno świeżych jak i starych najlepsze efekty jednak osiągniemy na rozstępach różowych.
Czy usuwa przebarwienia?
Część powierzchownych przebarwień zostanie usunięta, część wyraźnie zredukowana 100% gwarancji nie możemy jednak udzielić
Czy usuwa naczynka?
Do naczynek zaleca się inne lasery.
Czy może być stosowany miejscowo?
Jak najbardziej, może być wykorzystywany do usuwania włókniaków, brodawek czy też innych zmian skórnych zakwalifikowanych do usunięcia. Jest przy tym metodą doskonalszą niż skalpel, wymrażanie, czy elektrokoagulacja.
Czy usuwa worki pod oczami?
Jednym z efektów zabiegu będzie naciągnięcie skóry co w konsekwencji będzie powodować redukcję tych “worków”
Czy zabieg jest bolesny?
Należy pamiętać że laser tworzy tysiące mikrouszkodzeń w skórze, pojedyncze uszkodzenie nie jest specjalnie bolesne, jednakże z czasem zabieg zaczyna być wysoce niekomfortowy. W celu zmniejszenia tego dyskomfortu lekarz może zaaplikować przed zabiegiem krem znieczulający.
Kiedy są widoczne efekty?
Jest to uzależnione od rodzaju zabiegu i parametrów które zastosowano do jego wykonania. Pierwsze efekty są widoczne po ok 7-10 dniach od zabiegu, stała poprawa następuje stopniowo nawet do 6 miesięcy.
Czy następnego dnia można wykonać makijaż?
Można (mineralny, hypoalergiczny) lecz nie jest to wskazane.
Jak często należy powtarzać zabieg?
To zależy od wskazania i pacjenta, każdy zabieg przynosi poprawę z reguły pacjent jest w pełni usatysfakcjonowany po jednym zabiegu. W szczególności dotyczy to resurfarcingu. Żeby podtrzymać efekt zaleca się wykonywanie jednego zabiegu rocznie. Przy zabiegach na blizny i rozstępy, oraz przy redukcji wysiłkowego nietrzymania moczu bezpieczniej jest jednak założyć, że potrzebna będzie seria kilku zabiegów.
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Bezpośrednio po zabiegu przemywamy skórę solą fizjologiczną lub zaleconym przez lekarza innym preparatem, pierwszego dnia może występować sączenie utrzymujące się w zależności od zastosowanych parametrów przez 24-48 godzin w ciągu kolejnych 2-3 dni należy stosować zalecone przez lekarza preparaty.
– po zbrązowieniu się skóry i rozpoczęciu procesu łuszczenia się skóry zalecane jest intensywne nawilżanie skóry.
– nie wolno odrywać złuszczającego się naskórka, strupów, ponieważ może się w tym miejscu pojawić blizna lub przebarwienie.
– nie wolno stosować pilingów w celu złuszczenia skóry.
– proszę o odstawienie wszystkich kremów odmładzających, przeciwzmarszczkowych do czasu całkowitego wygojenia się skóry.
– u pacjentów u których występuje opryszczka wargowa zalecane jest przyjmowanie preparatu przeciw wirusowego zgodnie z zaleceniami lekarza.
– makijaż można nakładać od 4-5 dnia po zabiegu, unikając drażnienia skóry, w trakcie zmywania makijażu należy bardzo delikatnie zmywać skórę aby nie spowodować powstania nadżerek i małych ran.
– przez 7-10 dni nie należy korzystać z sauny, basenu, unikać aktywności na świeżym powietrzu.
po zakończeniu łuszczenia się skóry zawsze, kilka razy dziennie należy stosować filtry przeciwsłoneczne SPF 30+ lub SPF 50+.
Jakie są przeciwwskazania?
- zabiegu nie wykonujemy w ciąży, oraz w trakcie karmienia piersią,
- w przypadku aktywnych infekcji skóry, opryszczce
- przy przyjmowaniu leków fotouczulających np. tetracykliny, preparatów zawierających izotretynoinę (npr. Raocuutane, Izotek), stosowaniu naparów z ziół dziurawca, czy innych leków fotouczulających
- przeciwskazaniem jest świeża opalenizna (zabieg przeprowadzamy najwcześniej po 6 tygodniach od zakończeniu opalania), bielactwo skóry, łuszczyca skóry, atopowe zapalenie skóry
- zabiegu nie wykonujemy w przypadku niewyrównanej cukrzycy, tendencji do bliznowacenia